Ako sa darilo Slovákom v prvej polovici sezóny 2.časť

Druhá časť blogu je zameraná na slovenských útočníkov a ich výkony. Zranenia, pokles formy a ani tresty sa nevyhli našim hráčom. Nenechali sa ani zahanbiť a každý odovzdával svojmu tímu sto percent. Slovenskí fanúšikovia sa mohli tešiť z Jurčovho debutu v drese Red Wings. Čo predviedol v prvom tíme? Ako sa darilo ostatným? Nabrali formu pred turnajom v Sochi?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Marián Gáborík - Columbus Blue Jackets

V prípravných zápasoch patril Gáborík medzi najproduktívnejších hráčov a vedenie klubu sa tešilo z ofenzívnej zbrane. V októbri potvrdzoval toto tvrdenie keď strelil päť gólov a pridal päť asistencií v deviatich zápasoch. Potom prišlo hluché obdobie keď Marián od 27.10. do 14.11. zaznamenal len jednu asistenciu. Zvyšok novembra a polovicu decembra nehral kvôli zraneniu kolena. Vedenie klubu ho aktivovalo z listiny zranených hráčov 21.12. Ešte v ten večer nastúpil na zápas proti Flyers ale po dvoch minútach, v ktorých si pripísal jednu asistenciu, opustil ľad zo zlomenou kľúčnou kosťou. Počas Vianoc podstúpil operáciu a nie je isté či bude štartovať na olympiáde v Sochi. Gáborík pre zranenia nastúpil len do osemnástich zápasov, v ktorých pozbieral dvanásť bodov.

SkryťVypnúť reklamu

Michal Handzuš - Chicago Blackhawks

Po úspešnej jazde Chicaga v play-off si vedenie upísalo Handzuša na jeden rok. Pre tím predstavuje hráča, ktorý zvláda rôzne herné situácie či už ide o oslabenia, presilovky alebo bežnú hru 5 na 5. Pre zranenie hornej časti tela vynechal podstatnú časť novembra. Preto odohral iba 27 zápasov, v ktorých štyrikrát skóroval, pripísal si šesť asistencií, rozdal 16 hitov, zablokoval 22 striel a na vhadzovaniach dosiahol úspešnosť 50,3%.

Marián Hossa- Chicago Blackhawks

V skrátenej sezóne odohral 40 zápasov, v ktorých pozbieral 31 bodov. Pred začiatkom sezóny nebolo isté či naberie formu vzhľadom nato, že sa v lete zotavoval zo zranenia chrbta. Ako ukázal čas tieto obavy boli zbytočné. V tomto ročníku nastúpil do 39 zápasov a so svojimi 35 bodmi je najproduktívnejším Slovákom. Okrem ofenzívnych schopností (15G 20A), predvádza aj tie defenzívne keď sa mu podarilo odobrať 49 pukov. V tejto štatistike sa bije o prvé miesto s Datsyukom, ktorému sa podarilo ukradnúť 50 pukov. V počte plusových bodov (22+) mu patrí piate miesto v lige.

Tomáš Jurčo- Detroit Red Wings

O desať dní po Marinčinovom povolaní do prvého tímu dostal šancu aj Jurčo, ktorý sa stal 81. Slovákom v NHL. Do Detroitu ho priviedli početné zranenia v tíme. V prvom zápase odohral 16 minút 45 sekúnd po boku Datsyuka a Alfredssona ale Wings podľahli 0:3 Tampe Bay. V druhom zápase strelil gól a stal sa treťou hviezdou zápasu, no Detroit opäť prehral tento krát proti Anaheimu. Do tretice všetko dobré. Tretí zápas Wings vyhrali po nájazdoch s Torontom 5:4. Jurčo strelil gól a na jeden prihral Tatarovi, ktorý poslal Krídla do predĺženia. V NHL odohral sedem zápasov so ziskom troch bodov. Deň pred Winter Classic bol poslaný na farmu kde je najproduktívnejším hráčom tímu (28Z 12G 16A 28B).

Tomáš Kopecký- Florida Panthers

Oproti minulej sezóne prežíva Kopecký pokles produktivity keď si v 37 zápasov pripísal deväť bodov za štyri góly a päť asistencií. V poslednom zápase strelil gól, ktorým poslal Panthers do vedenia a v nájazdoch pre svoj tím získal dva body. Bolo to druhý krát v sezóne čo rozhodol o víťazstve. Pre Floridu je užitočným hráčom pretože je pracant, ktorý sa stará o všetky tie drobnosti, ktoré sú potrebné k víťazstvu. 29.12. odohral svoj 500. zápas v NHL proti Canadiens.

Richard Pánik- Tampa Bay Lightning

Šťastný ročník neprežíva ani Pánik. V 34 zápasoch rozdal 49 hitov ale strelil iba dva góly, ku ktorým si pripísal deväť asistencií. Tréner doňho vkladal veľkú dôveru, dával mu veľký priestor na ľade aj v presilovkách. To platilo do novembra pretože od decembra jeho ice time klesol pod desať minút. Z tretej lajny sa presunul do štvrtej pretože priestor si dobrými výkonmi pýtajú Kučerov a Palát. Jeho situácii veľmi nepomohol ani zápas z 10.12. v ktorom tvrdo atakoval súpera Alznera za čo si vyslúžil päť minútový trest. Napriek tomu že Tampa Bay viedla 4:2, v päť minútovom oslabení sa dvakrát presadil Ovechkin čím vyrovnal skóre. Zápas nakoniec vyhrali Capitals 6:5 po nájazdoch a Pánik bol za svoj zákrok suspendovaný na dva zápasy. Rišovi by možno prospelo pár zápasov na farme aby našiel formu a získal naspäť streleckú istou a sebavedomie.

Tomáš Tatar- Detroit Red Wings

Napriek tomu, že si Tatar vybojoval miesto v zostave prvých osem zápasov presedel na tribúne ako zdravý náhradník. Doteraz odohral 35 zápasov, v ktorých získal 16 bodov za osem gólov (dva víťazné) a osem asistencií. Stal sa trvalou súčasťou tretej lajny, v ktorej si dobre rozumie s Anderssonom. Zlepšil sa aj v hre bez puku keď rozdal 39 hitov, zblokoval osem striel a 22 krát odobral súperovi puk. 1.1.2014 sa ako šiesty Slovák zúčastnil Winter Classic.